sobota, 31 sierpnia 2013

nieregularna misa...

Dzisiaj miał być post z kontynuacją zamówienia... niestety zdjęcia ukryły się na dysku na tyle skutecznie że się poddałam... wybór padł więc na misę:)
Duża misa z gorzko-czekoladowej gliny w nieregularnym kształcie. Środek szkliwiony bardzo efektownym szkliwem które prócz zróżnicowanej kolorystyki w odcieniach beżu i brązu jest też matowo-błyszczące. Z zewnątrz koronkowy wzór podkreślony białą angobą.
Zdjęcia odnalezione! ale jak już mam gotowy post z misą to będą musiały poczekać ;)

4 komentarze:

 1. Piękne ta misa. A co jest angoba? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Angoba to proszek w którego skład w większej części wchodzi zmielona glinka. Po rozprowadzeniu proszku z wodą do konsystencji śmietanki pokrywamy nim przedmiot co w przypadku angob można też zrobić jeszcze na mokrej glinie czyli przed pierwszym wypałem (biskwitowym). Angoby po wypale są matowe i cechują się stonowaną kolorystyką. Kolor można ożywić pokrywając angobę szkliwem i wydaje się być tylko zasadne korzystanie ze szkliw transparentnych by nie zakryć wypracowanego efektu. Angobą można malować jak farbami, pokryć cały przedmiot lub jego elementy, wetrzeć w zagłębienia lub zetrzeć nadmiar z wypukłości :) Mam nadzieję że w miarę jasno opisałam Angobę... w razie co pytać dalej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Aniu. Ja myślałam, że przykleiłaś koronkową serwetkę na misę. Bardzo to jest efektowne. Trochę czytałam na temat angoby, ale Ty wytłumaczyłaś mi bardzo klarownie i dokładnie. Pozdrawiam

   Usuń
  2. proszę bardzo i polecam się na przyszłość :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...