piątek, 30 maja 2014

potrzeba mi takich zmian ;)

podczas kilku lat zabawy z gliną przechodzę różne fascynacje samą masą, kolorem, strukturą, wykończeniem, technikami zdobniczymi... w tym temacie jestem odważna... jeśli tylko przyniesie mi to jakieś nowe doświadczenie, poszerzy moją wiedzę... lubię eksperymentować...
obecnie największą radość daje mi surowość gliny... najchętniej bez szkliwienia z lekkimi przetarciami tlenku czy angoby... 
ciekawa jestem czy Wy też wpadacie w takie okresowe fascynacje np. kolorem, wzorem, techniką...?

Pozdrawiam A:) 

11 komentarzy:

 1. Nie wiem sama do końca dlaczego, ale motywy listków są dla mnie uzależniające. Kocham wszystkie:-) Przepiękne prace:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Listki i żyłkowania... podziwiam w każdym stemplu liściowym piękną siatkę żyłkowań :) Ja jestem oczarowana twoimi pracami i zdjęciami :)

   Usuń
 2. Myślę, że po etapie zachwytu kolorowymi szkliwami, na każdego zajmującego się ceramiką przychodzi czas na szukanie surowszych form i mniej spektakularnych środków wyrazu. Tylko czemu wciąż najlepiej sprzedają się rzeczy z czerwonym pomarańczowym i turkusowym szkliwem???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wyraziste kolory przyciągają wzrok a szkliwienie daje poczucie komfortu, że jak się ubrudzi to wystarczy zwykłe mycie i już. Najczęściej właśnie jak oglądający mają jakieś obawy to są one związane z utrzymaniem czystości na formach nieszkliwionych.

   Usuń
 3. Piękne listki:) Ja też wpadam w fascynację i w danej chwili tworzę tylko w jednej technice:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja może i bym wpadła, ale chyba brakuje mi takich wspaniałych umiejetności jak Wam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. umiejętności to w większości doświadczenie i wypracowanie swojej własnej drogi... cierpliwość, pokora to cechy niezbędne przy stawianiu pierwszych kroków w jakiekolwiek technice :)

   Usuń
 5. wow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...