poniedziałek, 16 czerwca 2014

Pani to za tanio sprzedaje!

Dziękuję Wszystkim odwiedzającym stoisko SHE na katowickiej Industriadzie. Miłe słowa, krótkie rozmowy, zapytania z czego to? jak zrobione? pokazują, że mamy coraz większą potrzebę otaczać się nietuzinkowymi rzeczami i mieć świadomość gdzie, kto i jak je wytwarza.
...dobrym przykładem była dziewczynka, która przykucnęła przy koszyczku z broszkami i spytała o ich cenę... zaniżyłam cenę bo sama mam córkę w jej wieku i wiem, że marzeń cały wór a brzuch świnki tak wolno się zapełnia... (doceniam sam fakt, że chce wydać swoje kieszonkowe nie na masową chińską produkcję) dziewczynka unosi głowę i mówi, że za drogo, że ma tylko 3zł... przykucam obok i opowiadam jak powstaje taka broszka... jak ją lepię, szlifuje, wypalam itd... z każdym słowem jej oczy są coraz większe... po chwili podnosi głowę, spogląda w moje oczy i mówi : Pani to za tanio sprzedaje! 


Pozdrawiam w cudowny, słoneczny poniedziałek A;)

8 komentarzy:

 1. Śliczne prace:) Bardzo podobają mi się breloczki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne prace. Miło, że znajdują się osoby, które doceniają wkład pracy artystów, też mi się to kiedyś przytrafiło i było mi z tego powodu bardzo miło. Niestety jednak świadomość ludzi nadal jest bardzo mała. Miejmy jednak nadzieje, że z czasem zmieni się to na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję bardzo :)
   Idzie na lepsze co widać po ilości osób odwiedzających kiermasze. Ilość technik jest tak duża, że ludzie często się gubią nie wiedza z czego wykonane, w jaki sposób, co warunkuje cenę danego produktu... czy fantazja rękodzielnika, czy cenę kształtuje koszt materiałów i pracochłonność techniki. Krótkie objaśnienie otwiera ludziom oczy... dlatego popieram wszelkie kursy nigdy nie docenimy pracy w danej technice, tak jak w momencie, kiedy sami nie spróbujemy w niej coś wykonać.

   Usuń
 3. sama bym się pobawiła w takim wypalaniu, szlifowaniu.... piękne rzeczy:) kochana ta dziewczynka z opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam bo zabawa jest przednia:) trzeba uważać bo mocno uzależnia...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...